Шифра: 7609 Категории: , Бренд:

Лед плафонерка 3 бои 36W

1470 ден


Благодарение на SMD LED технологијата плафонерката нуди максимална ефикасност при осветлување на внатрешни простории и надворешни површини. Одлична за инсталирање на тавански ѕидови, структури од гипс картон, но и цврсти површини.


Share it:
Напојување

175-250V

Димензија

480*65

Моќност

36W

Материјал

метал/пластика

Боја на тело

Бела

Боја на светлината

3000k, 4200k, 6400k

Лумени

2160lm

Агол на светење

120°

Енергетска ефикасност

А+

Заштита

Ip20

Работен век

20000 часа

Димабилна

Не

Гаранција

2 години

Коментари

Сè уште нема коментари.

Бидете првиот што ќе коментирате “Лед плафонерка 3 бои 36W”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *